Tee esimesest mesitarust meetootjani

Ühel ilusal päeval aastal 1980 tõi mitmendat põlve mesinik Jüri Rebane meie suvekodu õuele paar mesilastaru. Ütles, et hakka nüüd nende eest hoolt kandma. Tuleb tunnistada, et meie peres polnud keegi kunagi isegi mõtelnud ega unistanud mesilastega tegelemisest, põhjuseks ainuüksi kartus nende suhtes.  Alguses oli vaja pikka hoovõttu isegi selleks, et minna taru lahti tegema – hirm mesilaste ees kippus võimust võtma.

Tõsi, algsed mesilasedki olid suhteliselt metsikud ehk ristandid suvaliste mesilaste vahel. Ilmnes aga, et nendega oskuslikult ringi käies ja muretsedes tasapisi ka puhtatõulisi mesilasi, polnudki asi nii hull nagu alguses paistis. Mida rahulikumalt nendega tegeleda ja mida puhtam on mesilaste tõug, seda rahulikumad on ka mesilased ise mesiniku tegevuste juures.

Tõsisema tõuke mesindusega tegelemiseks andis mõni aeg hiljem meil külas olnud Ameerika suurmesinik Rodney Steward, tänu kellele tekkis soov mesila edasiarendamiseks ja ühtlasi ka meega turule minemiseks. Nii sai talu baasil alguse meetootmisettevõte, kuhu kandus nii mee pakendamine kui ka mee turustamine.

Sireli kaubamärgiga tooteid leiate täna pea kõigist kauplusekettidest ja väiksematestki kauplustest üle Eesti. Tänu oma pikaajalistele kliendisuhetele ja meie lojaalsetele tarbijatele oleme suutnud ületada nii häid kui halvemaid aegu.

Pole saladus, et mesinduse käekäik on sõltuv paljudest teguritest, olgu need siis ilmastiku- ehk korjetingimused, looduskeskkond, mesilaste haigused või viimasel ajal eriti ka keskkonna reostusest tingitud mõjud mesilastele. Seda silmas pidades rakendame kogu oma meeskonnaga kõiki oma oskusi ja pikaajalisi kogemusi selle nimel, et muutuvate olude kiuste pakkuda oma klientidele alati parimat mett ja mitmekülgset tootevalikut.

Peep Martverk, Sireli Mesindus OÜ, ettevõtja

Peep Martverk, PhD
Sireli meetoodete sarja asutaja

Meie tunnustatud koostööpartnerid

Iktos OÜ © 2020

(+372) 50 48226

sireli@sireli.ee